آخرین خبرها
خانه / اسناد وقوانين

اسناد وقوانين

لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور

لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور توجه کنید این لایحه است یعنی هنوز تصویب نشده است و قانون نشده است. ماده واحده و جداول کلان منابع و مصارف بودجه پیوست شماره ۱- اعتبار طرحهای تملک دارایی های سرمایه ای پیوست شماره ۲- درآمدها و واگذاری دارایی های سرمایه ای و مالی پیوست شماره ۳- بودجه شرکت های دولتی، بانک ها و ... ادامه مطلب »

قانون حمایت از شرکتها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوریها و اختراعات”

قانون حمایت از شرکتها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوریها و اختراعات” دانلود فایل پی دی اف قانون حمایت از شرکتها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوریها و اختراعات ماده۱ـ شرکتها و مؤسسات دانش‌بنیان شرکت یا مؤسسه خصوصی یا تعاونی است که به منظور هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی (شامل گسترش و ... ادامه مطلب »

سیاست‌های کلی «انتخابات»

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی سیاست‌های کلی «انتخابات» را که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده است، ابلاغ کردند.     متن سیاست‌های کلی انتخابات که به رؤسای قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شده، به این شرح است:   بسم‌ ... ادامه مطلب »

اقتصاد مقاومتی

اقتصاد مقاومتی این واژه اولین بار در دیدار کارآفرینان با مقام معظم رهبری در شهریور سال ۱۳۸۹ مطرح گردید. در همین دیدار، رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی» را معنا و مفهومی از کارآفرینی معرفی و برای نیاز اساسی کشور به کارآفرینی نیز دو دلیل «فشار اقتصادی دشمنان» و «آمادگی کشور برایی جهش» را معرفی نمودند.[۱] برای مفهوم اقتصاد مقاومتی در ... ادامه مطلب »

قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار

قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار ماده۱ـ در این قانون اصطلاحات زیر به جای عبارات مشروح تعریف شده به کار می‌روند: الف ـ اتاقها شامل: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و اتاق تعاون مرکزی جمهوری اسلامی ایران است. تبصره ـ اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران از تاریخ تصویب این قانون به اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ... ادامه مطلب »

قانون تجارت الکترونیکی

 قانون تجارت الکترونیکی   باب اول- مقررات عمومی بحث اول – قلمرو شمول قانون ماده ۱- این قانون مجموعه اصول و قواعدی است که برای مبادله آسان و ایمن اطلاعات در واسطه‌های الکترونیکی و با استفاده از سیستمهای ارتباطی جدید به کار می‌رود. فصل دوم – تعاریف ماده ۲- الف – ((داده پیام)) (Data Message): هر نمادی از واقعه، اطلاعات ... ادامه مطلب »

قانون پولی و بانکی کشور

قانون پولی و بانکی کشور ماده ۱ – الف واحد پول ایران ریال است . ریال برابر صد دینار است. ب – یک ریال برابر یکصد وهشت هزار وپنجاه و پنج ده میلیونیم ۱۰۸۰۵۵ % گرم طلای خالص است. ج – تغییر برابری ریال نسبت به طلا به پیشنهاد بانک مرکزی ایران و موافقت وزیر دارائی وتائید هیات وزیران وتصویب ... ادامه مطلب »

متن نقشه جامع علمی کشور

نقشه جامع علمی کشور  دانلود فایل پی دی اف نقشه جامع علمی کشور فصل اول: ۱-۱٫ ارزشهای بنیادین نقشه جامع علمی کشور مبانی ارزشی نظام علم و فناوری کشور بر پایۀ مبانی نظری که در مجموعۀ اسناد پشتیبان نقشۀ جامع علمی کشور ارائه شده، استوار است و به مثابۀ روح حاکم بر حرکت علمی کشور بوده و مشخص کنندۀ جهت‌گیریهای ... ادامه مطلب »

برنامه ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد

ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد در برنامه ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، مصوب ۲۰/۱۲/۱۳۸۲ هیئت وزیران، آمده است که ارتقاء سلامت نظام اداری از طرق زیر تحقق می­یابد: شفاف­سازی انجام امور و فعالیت­ها و افزایش پاسخگویی؛ افزایش رضایتمندی خدمت­گیرندگان و احقاق حقوق و احترام به ارباب­رجوع؛ برقراری نظام شایسته سالاری در انتخاب­ها و انتصاب­ها؛ ... ادامه مطلب »